
Kezdjük azzal (kicsit offtopicolva), hogy az elmúlt két napban a szokásos kajálás, alvás, tévézés mellett, időm legnagyobb részét a nemzetközi kollíziós magánjog fejembe gyömöszölése és pókerközvetítések személése tette ki. Ez vezethetett oda, hogy tegnapelőtt már olyan fél- és lázálmaim voltak, amelyekben Doyle, Negreanu, Hachem társaságában ültem egy valószínűtlenűl megvilágított asztalnál, ahol rasie, reraise után kellett volna mennem ellenük. De nem ám lapokat játszottak meg! Jogrendszerek alkalmazhatóságára fogadtak a kezükben lévő kapcsolóelvek alapján, úgy, hogy a flopban lévő három közös elvet is használhattunk.
Doyle mintegy 15 nagyvaknyit hívott arra, hogy bizony a francia jog kapcsoló elve szerint a mi kis tényllásunk ott az asztalnál nem a személyes jogunk, hanem sokkal inkább a stackekben bekövetkező kár keletkezésének helye szerint fog minősülni. Ezt az egészet Mike Sexton és Gabe Kaplan közösen(!) közvetítették angol nyelven. Tegnapra virradóra már nem is aludtam, csak nem létező meccsek lehetséges kommentárjait motyogtam angolul magam elé.
Katt a továbbra a folytatáshoz!
Nos a vizsgám sikerült, és mintegy 30 óra ébrenlétet követően kedvenc vendéglátóipari egységemben(ahol Zoli a csapos), cashgameltünk picit, több, kevesebb sikerrel. Aki volt fiatal, az bizonyára tudja, milyen, amikor az ember az álmosság egy szintje után, némi koffein segítségével átlendül a ló túloldalára és aktívan, ám érthetetlenül kezd viselkedni. Nos, én ebben az állapotban döntöttem úgy, hogy kihagyom inkább az esti poker.blogos versenyent, mivel minden valószínűség szerint elalszom addigra, meg amúgy a valóság pontos érzékelése is akadályokba ütközött. Azonban kb. 10 perccel a kezdés előtt elhatároztam, hogy egye-fene, mégis megpróbálom, elvégre úgy tisztességes, ha a múltkori után, megadom a lehetőséget mindenkinek az én lehúzásomra is.
Reggeltem, és indult a játék. Ezúttal mindenben követni próbáltam a legutóbb, középjátéktól alkalmazott „stratégiám”, és csúnya, ronda feszes játékot játszottam. Amikor tudtam, hogy visszacsaphatnék, akkor sem mindig csaptam. Amikor kicsit esélyesebbnek gondoltam magam, akkor sem adtam meg. Egyszóval nem játszottam minden kezet/partit tökéletesen. Persze, amúgy sem játszanám úgy, de ezúttal tudatában is voltam, hogy nem a legjobb, hanem a legjobb biztonsági játékra törekszem.
Aztán bejött egy szerencsés flop, KJ-re limpeltem, rögtön sor, turnre már három all-in is figyelt a potban, egyszerre két embert sikerült kiejteni. Utána kb. 8 körön belül még kettőt. Innentől a final table-ig (9fő) végig chipleaderként üldögéltem, néha vittem potot, a reraisekre pedig szinte mindig dobtam, ami persze talán nem volt a legjobb játék, de engem speciel most az eredményesség érdekelt, és éreztem, h ennyi csippel van időm megvárni azokat a helyzeteket, amikor tuti favoritnak érzem magam.
Utolsó asztalnál a vakok és a jó, aggresszív játékosok léket vertek a stackembe és voltam 4. is, de aztán mindig valahogy feljött egy-egy jó kéz. Itt jegyezném meg, hogy igen, tényleg szerencsém is volt. Nem azért, mert rosszabb kezem jobbá alakult, vagy ilyesmi. Szerintem egyetlen bad beatet nem osztottam ki, tényleg mindig a jobb lappal mentem rendes potra(Egész party alatt a 172 körből 2 showdownt vesztettem, 27-et nyertem, a többi flop előtti dobatás volt.), egyszerűen ott volt szerencsém, hogy az esetek 70%-ban kifizették a kezeimet, és az esetek 90%-ban nem javult fel a (sokkal)gyengébb kéz asztalon.
Amúgy, kizárólag jó játékosok, szép elképzeléseivel találkoztam verseny alatt. Üdítő volt a monoton 5 dolláros iparospókerhez képest. Donekir koraibb kiesését sajnálom, őt élmény volt látni játszani múltkor is. Para-Kovács Imre kétszer biztosan nagyon szerencsétlenül találta magát szemben az övénél is éppen erősebb lapokkal, ami igen bosszantó lehetett, és így kevésbé jutott térhez az amúgy (szerintem) ötletes játéka. Selindektől – aki szintén igen ismert és szolid játékos – meg elnézést kérek, de mire floppoljon az ember settet, mint pocket 2-re, ha egyszer minden húszadikra marad csak bent? Zednek(4. hely) és Rolónak(3. hely) szintén gratulálok. Zed megint nem sokkal a pénz előtt esett ki, a dobogós helyeken pedig tényleg öröm volt három „póker bloggert” látni.
Itt jutottam el zsp-hez, akivel ugye a heads upot játszottuk, nos ő igen jól lavírozott - de tessék csak elolvasni erről az ő beszámolóját – így 2 a 3-hoz stack-el vezetett, mikor összeakasztottuk a K-k arcszörzetét majmoló, képzeletbeli bajszunkat. Feszes table image-em sokat segített itt is, hiszen egy-egy preflop raise után nem kellett bíbelődni a furcsa flopokkal. Érzésem szerint egy lazább stílussal szemben lap nélkül is megpróbált volna outplayelni. Így viszont a kezek tartották magukat, a sorsdöntő pedig az általa is említett Q, 2, 2 flop volt. Itten van ennek a partynak a leírása, ni!
PokerStars Game #10085618666: Tournament #50878384, $20+$2 Hold'em No Limit - Level VIII (200/400) - 2007/05/24 - 17:03:10 (ET)Innentől mondhatni már könnyen ment. Összeségében inkább csak magam felé, levonok mostan némi tanulságot:
Table '50878384 1' 9-max Seat #7 is the button
Seat 3: thoking (17965 in chips)
Seat 7: zsp_pbh (10535 in chips)
thoking: posts the ante 25
zsp_pbh: posts the ante 25
zsp_pbh: posts small blind 200
thoking: posts big blind 400
*** HOLE CARDS ***
Dealt to thoking [Qc Ks]
zsp_pbh: raises 800 to 1200
thoking: calls 800
*** FLOP *** [Qh 2h 2c]
thoking: checks
zsp_pbh: bets 1200
thoking: raises 1200 to 2400
zsp_pbh: raises 3600 to 6000
zed_on_bass [observer] said, "huha"
thoking: raises 10740 to 16740 and is all-in
zsp_pbh: folds
thoking collected 14450 from pot
thoking: doesn't show hand
deliirium [observer] said, "ajaj"
*** SUMMARY ***
Total pot 14450 | Rake 0
Board [Qh 2h 2c]
Seat 3: thoking (big blind) collected (14450)
Seat 7: zsp_pbh (button) (small blind) folded on the Flop
- a nagyobb tét, figyelmesebbé, óvatosabbá, okosabb döntéshozóvá teszKöszi zsp-nek még egyszer a szervezést és a lehetőséget, grat mindenki másnak is és ígérem, ha lesz harmadik alkalom, oda is megyek. Remélem kitart, sőt gyarapodik addig ez a 190 dollárnyi nyeremény. Akárhogy is, akkora már a nagy számok törvénye szerint lehet tenni note-ba, nyuszim feje mellé a "Dead money"-t...
- az állandó félelem és a másik iránti tisztelet messze jobb döntéshozóvá tesz
- néha nem a legjobbnak látszó megoldás, hanem a biztos megoldás vezet eredményre
- a biztosnak látszó megoldás biztos is
- a read nem vita tárgya, hanem keletkezésétől fogva kötelező érvényesülést igénylő ténykörülmény
- kiemelkedően jó, kiismerhetetlen játékkal nehezebb eredményt elérni, mint óvatos, határozott, félig kiismerhető játékkal, ha kellően sok kivételnek engedünk teret
- a pénz boldogít
Ide kattintva le lehet tölteni a hand historyt, ha esetleg érdekel valakit, mikor milyen butaságokat csináltam.
Utolsó kommentek