Képzeljük el, hogy egy WSOP Circuit Event döntő asztalánál ülünk, relatíve kevés zsetonnal! Nagyvakban vagyunk, első beszélőből egy emelés, majd egy visszaemelés, amit egy a zsetonunkkal közel azonos stack-ű(a lényeg, hogy a versenyünk múlik a döntésen) harmadik ellenfél all-inje követ, majd utolsó beszélőként az eredeti emelő előtt, a lapjainkra nézve QQ-t találunk.
Biztos vagyok benne, hogy jópáran sejtik, hogy itt bizony még a dobás a helyes lépés, hiszen all-inünkkel(kvázi megadásunkkal) az eredeti emelő, de még inkább a visszaemelő olyan remek odss-okat kapna, amit feltehetőleg nehezen tudna visszautasítani, különösen, ha megengedheti magának. Ha nekünk is nagyobb stack-ünk lenne és csak adnánk, akkor meg már csak azért is call-olna, hogy elfogadható lapjaival biztosítsa az illető biztos kiesését, míg mi barátságosan végigcsekkoljuk a lapokat.
Aztán ott van az is, hogy ha valahol AA, KK van(T.J. szerint ugye a harmadik emelés 99%-ban ezekkel a lapokkal történik) akkor nyílvánvalóan esélytelebbek vagyunk, ha AK, még akkor is csak egy coinflip. Ha két Ax-es lap fogja egymást még akkor is lehet bárhol kint egy KQ, ami nemcsak, hogy elvesz egy out-ot tőlünk, ha beütne az ellenfél magasa, hanem még egy plussz overcard-ot is teremt, a lényeg, hogy két, de szélsőséges esetben akár ellenfél esetén nem olyan rózsásak az esélyeink. Összeségében tehát sokminden szól a dobás mellett, mégis első ránézésre sokak szerint talán védhető akár az all-in is. Minden az addigi játék és vakstruktúra, valamint a read függvénye. Egy biztos: a "lányokat" ilyenkor sem könnyű letenni, úgyhogy maximális respect legújabb saját tubevideónk főszereplőjének, hiszen akármennyire is tudjuk, hogy ez a jó megoldás, nehéz lehet megtenni.
Katt a továbbra a videóhoz!
2007.12.11. 07:07 tho
Így kell dobni a lányokat!
4 komment
Címkék: youtube verseny all in wsop elméletek esélyek fold erick lindgren
A bejegyzés trackback címe:
https://poszto.blog.hu/api/trackback/id/tr82259968
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
zehy 2007.12.12. 12:40:46
Nem volt ez olyan nehéz döntés sztem. Amit ő látott, teljesen egyértelművé tette a számára, h nincs helye a partiban. Ettől függetlenül persze respect.
Én cg-n (sztem itt nehezebb) dobtam már be QQ-t 2x is preflop, mindig mutattam is utána, nem kis megdöbbenésre... Mindkétszer helyesen, AA és KK ellen... lehet, h rossz játék cg-n, de idiótán elárult overpárok ellen, nem érzem a callt jónak...
Én cg-n (sztem itt nehezebb) dobtam már be QQ-t 2x is preflop, mindig mutattam is utána, nem kis megdöbbenésre... Mindkétszer helyesen, AA és KK ellen... lehet, h rossz játék cg-n, de idiótán elárult overpárok ellen, nem érzem a callt jónak...
Blizzard 2007.12.12. 17:33:28
Azért nálam még mindig ez viszi a pálmát ezt de nehéz lehetet eldobni :-)
www.youtube.com/watch?v=KNz-Duyx3Lc
az más kérdés h nem kellet volna :-)
www.youtube.com/watch?v=KNz-Duyx3Lc
az más kérdés h nem kellet volna :-)
tho · poszto.blog.hu 2007.12.12. 18:47:55
Hát ha már nagy dobásoknál tartunk, akkor zsp-vel közös kedvencünkét sem szabad elfelejteni: poker.blog.hu/2007/01/03/laydown
tho · poszto.blog.hu 2007.12.12. 18:56:04
Illetve még inkább erre gondoltam: poker.blog.hu/2007/02/09/mi_az_a_jo_bloff
Utolsó kommentek